Це невеличке українське місто, де в далекі 40-ві вирішувалася доля ІІ Світової, а його амбітні плани сьогодні – торкнулися самого Дубая.
Це – неповторна Вінниця.
За період моїх поїздок до Вінниці, цікавих фотографій та корисної інформації накопилося стільки, що вистачить не на одну статтю. Тому ця розповідь буде присвячена більшою мірою, особливостям відпочинку в найромантичніший період доби – після заходу сонця.
Нічна Вінниця.
З заходом сонця, на усіх центральних і не зовсім центральних площах, вулицях та вуличках міста – засвічуються ліхтарі. Звертаю на це увагу, так як освітлення маленьких вулиць, наприклад в моєму рідному місті – це велика розкіш ))). Не менш приємно здивував і той факт, що всю ніч містом курсує “нічний експрес” (рухається така маршрутка від залізничного вокзалу, до мікрорайону “Вишенька” – це кінцева зупинка тролейбуса). Вартість проїзду 4 грн. Тому, дістатися з одного кінця міста в інший, в темну пору доби – особливих проблем не виникає (чого не скажеш про столицю).
Особливо гарно у вечірній час проглядається одна з головних православних церков Поділля – Свято-Преображенський кафедральний Собор: архітектурна пам’ятка та своєрідна візитна картка міста. Відблиск золота куполів, та незвичайне різнобарвне освітлення Храму – доповнюють не менш ефектну, щоправда вже сучасну споруду – вінницький фонтан.
Найбільший фонтан Європи – знаходиться у Вінниці. А ви знали?
Неподалік Фестивального острова ( стара назва – острів Кемпа), посеред річки Південний Буг – з’явилася ще одна не формальна візитівка міста – музикально-світловий фонтан (Рошен). Я стільки наслухалася про це диво інженерії, що вирішила на власні очі (а точніше, через об’єктив власної фотокамери) врешті побачити його.
Це дійсно заворожуюче видовище! Все настільки гарно, що навіть “прикопатися” немає до чого. Хоча є правда один момент: великий, ні! величезний напис “Roshen” на задньому фоні ))) (просто, геніальний маркетинговий хід…проте зараз не про це).
Чим же завдячує фонтан такій славі та популярності?
Ну по 1-ше своїми масштабами: 140 метрів фронтально і ще 60 у висоту, погодьтесь – це доволі немало. Фонтан оснащений більше як 500-ма підводними ліхтарями, та спеціальним лазерним проектором, що дозволяє транслювати на воду відео в форматі 3-D. А ще унікальне технічне рішення конструкції, завдяки якому фонтан в зимовий період року може занурювати під воду, і спокійно там переживати морози та кригу. За цими показниками Вінницький фонтан удостоївся звання – найбільшого фонтану на відкритій водній поверхні в Європі. Подібно працює (щоправда, в більш значних масштабах) не менш відомий світові – співаючий фонтан в Дубаї. Висота Дубайського фонтану складає – 150 метрів, це як 50-поверховий будинок для порівняння. Не знаю, як там у Еміратах, але подивитися на цю феєрію світла, музики та води у Вінниці – наполегливо рекомендую кожному ))).
Що варто знати?
Прийти подивитися на унікальний фонтан може кожен, хто забажає – вхід на шоу безкоштовний. Все дійство відбувається на набережній (якщо їхати громадським транспортом – вийти потрібно на зупинці “Музей Коцюбинського”), і для того щоб зайняти кращі місця (або хоч якісь) варто прийти заздалегідь. В будні дні фонтан працює з 14 години до 22, у вихідні музично-водяна програма починається о 12, але найяскравіше видовище вас чекає після заходу сонця (орієнтовно, з 21 до 22 години).
Неоднаковий і репертуар. Одна музична композиція змінює іншу: “40 Симфонія” Моцарта, “Лебедине озеро”, “Щелкунчик”, “The Gate”, “Enya”, “Гопак” та ряд інших музичних творів відомих класиків та сьогодення. Тут можна сказати, як у справжніх зірок, все розписано по годинах. А у святкові дні додається ще і тематичне лазерне шоу. Перед вашими очима виростають об’ємні картинки з кумедними фігурами, казковими героями, та романтичними історіями. І все це супроводжується шаленими вигуками глядачів та неймовірним захватом дітвори. Цього року фонтан працюватиме до 18 жовтня, так що у вас ще є нагода особисто насолодитися його красою та отримати справжнє естетичне задоволення від споглядання цього шоу.
Але пам’ятайте, що Вінниця це не лише фонтани! Тихі освітлені вулички, нічні ліхтарі, Собор беззаперечно заворожують, але як сказала моя супутниця: “щоб побачити все місто, однієї літньої ночі занадто мало…”.
Продовження пригод – зовсім скоро у моїй новій статті. А поки що, приємного перегляду.
З повагою, Yilin 🙂
1 comment
Какая красота! спасибо за возможность узнать нашу Украину!