Головна / Міста / 374 гігантські писанки у самому центрі столиці.

374 гігантські писанки у самому центрі столиці.

by Yi Lin
5/5 (1)

Великодній фестиваль писанок

Помітили в центрі міста різнобарвні писанки? Значить скоро – Великдень!

Писанка (крашанка) – один з найважливіших і найбільш відомих атрибутів Великодня. Традиція розмальовувати яйця, прийшла до нас з давніх-давен, і пов’язана за одними віруваннями з дитинством Ісуса Христа, а за іншими з його розп’яттям. В будь-якому разі, писанки сьогодні -невід’ємна ритуальна страва кожного великоднього столу, та  своєрідний символ цього свята.

Залежно від техніки та регіону розрізняють: писанки, крашанки, галунки, шкрябанки та навіть мальованки. Приклади усіх цих технік (ну принаймні більшої їх частини) ви зможете побачити на власні очі відвідавши Фестиваль писанок.

Всеукраїнський Фестиваль писанок – явище для Києва не нове (в Україні такий фестиваль проводиться уже 6 років підряд в різних містах). Та цього року організатори намагалися здивувати гостей та мешканців столиці масштабністю. Зокрема, збільшили довжину писанкового коридору бажань, збільшилася кількість і самих писанок. Рекордні 374 яйця розмальовані вручну різними майстрами та художниками поєднали в собі зображення найрізноманітніших тематик та стилів (узори, ікони, картини). Кількість, 374 обрали теж не випадково, адже саме на стільки квадратів можна поділити Софіївську площу. Розширили і місце народних гулянь. Окрім Софіївської та Михайлівської площ, територія фестивалю розширилася до Володимирського проїзду та парку “Володимирська гірка”, де знаходяться святкові будиночки.

Окрім споглядання виставки, ви можете прийняти участь у різноманітний конкурсах та майстер-класах з розпису писанок. А також перекусити у вже традиційній для Різдвяного містечка фуд-корт зоні. Вхід на фестиваль – безкоштовний. Нагадаю, урочисте відкриття Фестивалю писанок під відкритим небом відбулося – 23 квітня, і триватиме  – до 9 травня. Після цього всі писанки вирушать у мандрівку країнами Європи.

ПисанкиПисанки1Писанки2Писанки3Писанки10Писанки5Писанки16Писанки11Писанки20Писанки14Писанки12Писанки18Писанки6Писанки13Писанки19Писанки7Писанки8Писанки9

Будь ласка, оцініть

Також прочитайте будь-ласка

Залишити коментар