Головна / Подорожі / Куди поїхати відпочити недалеко від Києва?

Куди поїхати відпочити недалеко від Києва?

by Yi Lin
4.95/5 (21)

Сьогодні хочу розповісти, і як завжди показати реальні фото, – одного маловідомого та неймовірно красивого місця, поблизу столиці. 

Витачів – це невеличке селище в Обухівському районі. А знайшла його зовсім випадково, перериваючи інтернет у пошуках нового місця для фотопрогулянок. І це той момент, коли до відпустки ще довго, а всі відомі місця поблизу Києва ти уже об’їздив ))).

Отже, відправляємося у Витачів.

Красиво, правда? Побачивши перед собою таку картинку, я на кілька хвилин завмерла від здивування і ще довго не могла відвести очей від неймовірної краси цього загадкового місця. Ще раз переконуюся, – Українські села вміють дивувати!

Подібні враження в мене були від поїздки у с. Буки (Черкаської обл.). Де, за звичним  нам уже бездоріжжям та відсутністю будь-якої інфраструктури, у зовсім непримітному (на перший погляд) селі заховався дивовижний Буцький каньйон. Тож, коли будете відвідувати Уманський парк – обов’язково завітайте до «Української Швейцарії».
Та, повернімось на Київщину)))

Історія

Витачів (“ВитчевhХолмh” – назва походить від особливостей річки робити два завороти в цьому місці) – вважається одним з найстаріших поселень України. Перші згадки сягають більше півтори тисячі років тому. В давньоруські часи Витачів був містом, де проводилися княжі посиденьки та важливим портом. А бухта, в яку заходили торгові судна добре проглядається і сьогодні.

Цікаві особливості.

На території Витачева двічі знаходили справжні скарби –  т. з. ісламські долари – дирхеми. Арабські диргеми,  в ті часи були подібно, як зараз у нас долари США. Тобто, виконували роль міжнародних грошей. 

Окрім неймовірно красивих краєвидів на дніпровські пагорби та розливи Дніпра, у поле зору кидається ось ця капличка з незвичайним хрестом на горі. Зверніть увагу, що на хресті 7 променів і півмісяць в основі. Одна із легенд твердить, що автором такого дизайну став ніхто інший, як сам великий Кобзар, і його зв’язки з тогочасними масонами. 

Сама церква  побудована Олесем Бердником в 1991 р. саме в тому місці, де за припущенням істориків в 1100 році відбувався з’їзд князів. Подейкують, що будували її за ескізом зробленим з козацької каплиці, того ж таки Тараса Шевченка )). Правда це чи ні вирішувати не мені, але як говорить народна мудрість: диму без вогню не буває. Про інші цікаві зв’язки відомого поета можна також знайти в моїй статті про “Палац Тарновських”.

На фасаді церкви можна помітити ось такий знак з написом Українська Духовна республіка. Засновником якої став згаданий мною вище – письменник-фантаст і гуманіст Олесь Бердник. УДР – романтична організація, чиї ідеї наполягають на первинності духа і формують т. з. неокульт. Така ж емблема знаходиться на одному з 3-х каменів поряд з капличкою, які є символами організації.

Красуха.

Найбільш загадковим та привабливим для ізотериків місцем  – є гора Красуха. За сильну позитивну енергетику Красуху порівнюють з Тибетом чи Паміром  і називають “місцем сили”. Не дивлячись на те, що гора знаходиться на Придніпровській височині, все ж вона має антропогенний характер. За одними даними  цей курган був насипаний сином Германаріха – вождя тогочасних готів, на місці його захоронення. Інші джерела свідчать, що тут розміщувалось древньоязичницьке капище Перуна, і на ньому горіло постійно вогнище. Так наші предки намагалися бути вище, тобто ближче до бога. Згодом Красуха стала місцем приживання і поховання монахів. Сьогодні це звичайний цвинтар з надзвичайно потужною енергетикою, куди так притягує людей…

Попри багату насичену історію, Витачів запам’ятається як хороше місце для тихого відпочинку та ідеальна локація для неймовірних фотосесій. До цього селища кожен їде за своїм: хтось -посмажити шашлики, інші – просякнутися енергетикою місця, а дехто, – просто насолодитися дивовижними краєвидами, та побути на одинці з природою чи самим з собою.

Та з якою ціллю ви б не їхали, Витачів надовго запам’ятається вам як дуже особливе та романтичне місце…

Координати:

с. Витачів, Київськая обл.

GPS: 50.10723389051657, 30.88735993133548

Маршрутне таксі (кожні 2 години) від метро Видубичі (до кінцевої зупинки с. Витачів)

Пишіть свої коментарі та враження від прочитаного, діліться інформацією зі своїми близьким через репости. А я обов’язково поділюся з вами новими цікавими місцями та фотографіями. В Україні ще стільки дивовижного!

Будь ласка, оцініть

2 коментарі
7

Також прочитайте будь-ласка

2 коментарі

Алена 23.01.2017 - 18:08

Яка ж краса, мені аж слів бракує. Дивлячись на такі яскраві та по-справжньому теплі фото, хочеться тільки одного – весни. Дякую, Катю, за чудові фотографії в поєднанні з захопливою та як завжди душевною статтею, які серед холодної зими подарували мені весняний настрій. Чекаю на нові публікації:)

Відповісти
Олександр 01.05.2020 - 18:59

01 травня 2020 року були у Витачкві, красиве місце. Якщо заїхати у Витачів. то необхідно повернути правовуч і їхати до кінця вулиці,а потім лівровуч, а потім праворуч. Як на фото, старої садиби вже не має, але краєвиди прекрасні. Рекомендую!

Відповісти

Залишити коментар