Головна / Міста / Кодима-фест 2019 (фотозвіт)

Кодима-фест 2019 (фотозвіт)

by Yi Lin
5/5 (31)

Ось вже четвертий рік поспіль с. Івашків радо відкриває свої обійми і запрошує гостей на етно-екофестиваль “Кодима-фест”. Культурний захід такого формату та масштабу для Кодимського району, як і Одещини загалом, явище досить нове. Та не дивлячись на свій молодий вік фестиваль уже встиг полюбитися місцевими жителями та навіть стати хорошою традицією.

Чим цікава подія?

Перша і найголовніша особливість даного заходу криється в частині його назви — етно-екофестиваль. І це саме той випадок, коли назва цілком і повністю відображає зміст події. Адже взятий організаторами курс на етностиль фестивалю чітко прослідковується на всіх етапах дійства.

Відвідувачі фестивалю можуть наживо почути автентичні народні пісні, скуштувати страви місцевої кухні чи побувати на старовинному обрядовому весіллі. А також побачити на власні очі, як жили наші предки в ті далекі часи, коли ще не було інтернету та світла, а хати будували з соломи та глини. І зрештою, це унікальна можливість краще пізнати побут та традиції Південного Поділля (від першоджерела так би мовити).

Дату проведення “Кодима-фест” в середині червня, гадаю, організатори обрали також не випадково. Для масових гулянь подібного плану кращого часу, як на Зелені свята годі було і шукати. Ну, по-перше, Трійця дуже обрядове і символічне свято, що не аби як підкреслює формат фестивалю. А ще, це хороша нагода відійти від буденних справ і провести час зі своїми рідними та близькими. Саме тому на фестиваль до Івашкова приїздять цілими родинами.

“Кодима-фест 2019”

Відкриття фестивалю розпочалося зі святкової ходи учасників дійства. На превеликий жаль, на цю частину свята ми приїхати не встигли (районні дороги все ще бажають кращого), тому жодного кадру з відкриття мені зробити не вдалося. Але з радістю поділюся з вами красивим відео ходи, яке відзняла компанія ТРК «Балінформкомпанія» з дрона, та своїм детальним фотозвітом з першого дня фестивалю.

І перш ніж я вам запропоную перейти до перегляду фотографій з цьогорічного дійства, хочу розповісти про котуню, клаку та котруцу. Ці три маленьких слова, признаюся чесно, спершу ввели мене в легкий ступор, а потім змусили звернутися за допомогою до пошукових систем і добряче прошерстити інтернет. Щоправда, значення деяких з них вдалося знайти лише в словнику українських говорів Одещини. І щось мені підказує, що й не кожен житель Кодимщини знає звідки походять ці слова, та що вони взагалі означають).

Тому тримайте розшифровку:

  • “Котруца” – цим словом називають маленьку нішу-схованку у печі, у якій бавилися в давнину дітки.
  • “Клака” або іншими словами толока – одна зі стародавніх форм колективної допомоги, наприклад при зборі врожаю або на будівництві.
  • “Котуня” це – т. з. літня піч, яка споруджувалася на подвір’ї. Старші люди й сьогодні плиту нерідко називають котуньою.

Так ось, такими “часто вживаними”)) словами організатори додумалися позначити тематичні зони фесту). Так, у зоні котруци (дитячій зоні) – усілякими конкурсами, забавами та солом’яними скульптурами розважали найменших гостей фестивалю. А відомий казкар Сашко Лірник розповідав малечі свої оповідання.

Центральна частина фестивалю з повсюдно розкиданими тюками сіна та головною сценою відноситься до зони клаки, або еко-майданчика. Саме тут відбуваються основні масові дійства та святкові концерти. Нагадаю, хедлайнером  “Кодима-фест” 2019 став гурт ТІК.

Ну і котуня. Це та частина фестивалю, де все шкварчало, парувало та наливалося. І це саме та найпопулярніша зона, куди забігали в перервах між котруцею і клакою мало не всі гості Кодимщини.

Але годі вже розповідати про те, що можна побачити самому. Обов’язково долистайте галерею до кінця, – цілком ймовірно, що саме ви або ваші рідні потрапили в поле зору мого об’єктиву;).

Приємного перегляду!

Будь ласка, оцініть

Також прочитайте будь-ласка

1 comment

Юрій 08.07.2019 - 14:34

Чудові фото. Дякуємо!

Відповісти

Залишити коментар