Головна / Подорожі / ЯК У ФЕОФАНІЇ ДЕНЬ НЕПТУНА СВЯТКУВАЛИ

ЯК У ФЕОФАНІЇ ДЕНЬ НЕПТУНА СВЯТКУВАЛИ

by Yi Lin
Нема поки що рейтингу

Щойно повернулася з святкування дня Нептуна,  і поспішаю поділитися свіжими фотографіями та враженнями про дану подію.

Походження свята

Взагалі, свято Нептуна – прийшло до нас з древніх традицій мореплавців. В ті часи людина, яка вперше пересікала екватор, проходила своєрідну посвяту. Спочатку новачку потрібно було скупатися в морській воді, а після того проповзти крізь замащений маслом машинний відсік. В якості нагороди вручали печатку Нептуна і звільнення від повторного проходження ритуалу в наступному плаванні.

В наш час морські традиції не такі сурові, хоча 2 речі залишаються незмінними і сьогодні: це водні процедури та головні герої – Нептун з русалками. Подібні святкування можна зустріти здебільшого в дитячих таборах. Тому побачивши оголошення про свято Нептуна у парку Феофанія ( про сам парк – читайте нижче), я відразу вирушила туди.

Нептун та русалки – уже не ті…

Вище, я вказала, що бог морів зі своїми помічниками лишаються незмінними атрибутами свята, тому я відразу ринула на пошуки славнозвісних героїв. За юрбою малюків, які кружляли довкола імпровізованої сцени, мені таки вдалося розгледіти одну русалку з Нептуном. Щоправда їх зовнішній вигляд мене відверто засмутив. На моє очікування побачити кремезного чоловіка з красивим торсом та довгою бородою(як на картинці, з афіши) – я побачила молодого хлопця у дивній перуці та не менш чудернацькому вбранні блакитного кольору з блискітками…. Що ж, констатую факт – Нептун та русалки уже не ті…

Feofania19

Свято для дітей.

Та схоже діток, це не засмутило. Вони гралися в різноманітні забавки, водили хороводи, танцювали, бігали, стрибали, і – купалися ))). От чого було вдосталь – так це води! Я навряд чи зможу передати всю силу вереску та захват малюків, коли їх зі шлангу поливав водою сам Нептун, але картинка була захоплива! Це дійсно свято для дітей.

Feofania6 Feofania7 Feofania9 Feofania10 Feofania11 Feofania12

Феофанія – приймала гостей

Доки малюків розважали водою та руханками, дорослі відпочивали по дорослому (шашликів, пікніків, торгових лавок), характерних для кожного свята було вдосталь і у Феофанії.

На території парку добре проглядається велика розписна будівля це – Свято-Пантелеймонівський монастир. Трошки далі – джерела. Особливою популярністю у туристів користується цілюще джерело «Сльози Божої Матері.

А ще Феофанія – це дуже красивий ландшафтний парк, з величезною територією та дивовижною природою ( численні ставки, містки, фонтани) та знаменитою – альтанкою з зеленим дахом. Прохід до альтанки через міст. Все це дуже романтично та навіть заворожуюче виглядає. А в вечірню пору доби – запалюються ще й ліхтарі. Саме тому, Феофанію полюбляють фотографи, наречені та закохані.

Feofania2 Feofania3 Feofania4 Feofania5 Feofania8 Feofania15 Feofania16 Feofania17 Feofania18 Feofania20 Feofania21

Підведу підсумок.

Свято Нептуна – це гарна данина традиціям минулого ( а можливо, дата приурочена до святкування дня військово-морського флоту України, хто зна?!). В будь якому випадку це – пізнавально, та корисно для здоров’я ( для декотрих спосіб відірвати дітей від комп’ютера). Чи пораджу я вам відвідати це свято наступного року? Так, але якщо ви підете туди з дітками. Адже свято Нептуна – це родинне свято.

Вартість вхідного квитка – 10грн.

Розташування – м. Київ, вул. Академіка Лєбєдєва, 37

Як добратися? від метро ВДНГ, або метро Іподром – маршрутне таксі № 548

Будь ласка, оцініть

Також прочитайте будь-ласка

Залишити коментар