Щойно повернулася з святкування дня Нептуна, і поспішаю поділитися свіжими фотографіями та враженнями про дану подію.
Походження свята
Взагалі, свято Нептуна – прийшло до нас з древніх традицій мореплавців. В ті часи людина, яка вперше пересікала екватор, проходила своєрідну посвяту. Спочатку новачку потрібно було скупатися в морській воді, а після того проповзти крізь замащений маслом машинний відсік. В якості нагороди вручали печатку Нептуна і звільнення від повторного проходження ритуалу в наступному плаванні.
В наш час морські традиції не такі сурові, хоча 2 речі залишаються незмінними і сьогодні: це водні процедури та головні герої – Нептун з русалками. Подібні святкування можна зустріти здебільшого в дитячих таборах. Тому побачивши оголошення про свято Нептуна у парку Феофанія ( про сам парк – читайте нижче), я відразу вирушила туди.
Нептун та русалки – уже не ті…
Вище, я вказала, що бог морів зі своїми помічниками лишаються незмінними атрибутами свята, тому я відразу ринула на пошуки славнозвісних героїв. За юрбою малюків, які кружляли довкола імпровізованої сцени, мені таки вдалося розгледіти одну русалку з Нептуном. Щоправда їх зовнішній вигляд мене відверто засмутив. На моє очікування побачити кремезного чоловіка з красивим торсом та довгою бородою(як на картинці, з афіши) – я побачила молодого хлопця у дивній перуці та не менш чудернацькому вбранні блакитного кольору з блискітками…. Що ж, констатую факт – Нептун та русалки уже не ті…
Свято для дітей.
Та схоже діток, це не засмутило. Вони гралися в різноманітні забавки, водили хороводи, танцювали, бігали, стрибали, і – купалися ))). От чого було вдосталь – так це води! Я навряд чи зможу передати всю силу вереску та захват малюків, коли їх зі шлангу поливав водою сам Нептун, але картинка була захоплива! Це дійсно свято для дітей.
Феофанія – приймала гостей
Доки малюків розважали водою та руханками, дорослі відпочивали по дорослому (шашликів, пікніків, торгових лавок), характерних для кожного свята було вдосталь і у Феофанії.
На території парку добре проглядається велика розписна будівля це – Свято-Пантелеймонівський монастир. Трошки далі – джерела. Особливою популярністю у туристів користується цілюще джерело «Сльози Божої Матері.
А ще Феофанія – це дуже красивий ландшафтний парк, з величезною територією та дивовижною природою ( численні ставки, містки, фонтани) та знаменитою – альтанкою з зеленим дахом. Прохід до альтанки через міст. Все це дуже романтично та навіть заворожуюче виглядає. А в вечірню пору доби – запалюються ще й ліхтарі. Саме тому, Феофанію полюбляють фотографи, наречені та закохані.
Підведу підсумок.
Свято Нептуна – це гарна данина традиціям минулого ( а можливо, дата приурочена до святкування дня військово-морського флоту України, хто зна?!). В будь якому випадку це – пізнавально, та корисно для здоров’я ( для декотрих спосіб відірвати дітей від комп’ютера). Чи пораджу я вам відвідати це свято наступного року? Так, але якщо ви підете туди з дітками. Адже свято Нептуна – це родинне свято.
Вартість вхідного квитка – 10грн.
Розташування – м. Київ, вул. Академіка Лєбєдєва, 37
Як добратися? від метро ВДНГ, або метро Іподром – маршрутне таксі № 548