Головна / Подорожі / Неймовірний Буцький каньон

Неймовірний Буцький каньон

by Yi Lin
4.88/5 (8)

З неймовірними враженнями ми поверталися з подорожі до «Української Швейцарії». Саме так називають мальовниче місце в невеличкому селищі Буки, що на Черкащині.

                                                                                     Буцький каньон – одне, зі 100 чудес України…

Дивом це місце назвали не даремно. Серед типових рівнинних ландшафтів Маньківських селищ, розкривається надзвичайно красивий вид на каньон. За однією із версій, утворився він більше 2-х мільйонів років тому, але лише зараз почав набувати інтересу серед подорожуючих, фотографів, та молодят. Правда це чи ні, достеменно не відомо, але перебуваючи там відчуваєш себе по справжньому вільним.

Дорога з Києва до Буків нам здалася довгою. Проїжджаючи повз місцеві села часто виднілися величезні поля з соняшниками та кукурудзою, і чесно кажучи ми до останнього не вірили, що побачимо хоча б щось – варте потраченого шляху. Але, всі сумніви розвіялися відразу, як тільки ми дісталися до потрібного місця.

Протяжністю майже в кілометр, один за одним відкриваються незвичної краси пейзажі з каменю (Радіонової скелі) та жовто-зеленого листя дерев. Це неймовірне поєднання живої та неживої природи знайшло своє відображається у стрімких водах р. Тікич (чимось нагадало краєвиди Карпат).

Саме на цій річці була побудована перша в Україні ГЕС. Її залишки добре видно на цих фото.

Буцький каньйон варто оглядати з різних сторін, як згори так і з підніжжя. І кожного разу ви бачитимете іншу, не менш захопливу картинку.

Посидіти на величезному гранітному камені посеред вируючої річки, вдихаючи чисте повітря та насолоджуючись місцевими пейзажами… Або постояти на самісінькому краю скелі, що стрімко обривається над водою, що може бути краще, для людини, яка більшість свого часу проводить у офісі? Лише – «Вир»!

«Виром» називають водоспад поблизу каньону. І це саме той випадок, коли краще один раз побачити, як сто разів почути. Відчуття неймовірні, краса, – яку важко передати словами.

Буки – ідеальне місце для фотографів, як для професіоналів, так і для любителів. Різноманітні природні текстури, багаті кольори, неповторні ракурси. Фото за фотом, нова і нова картинка, і ти немов божевільний не випускаєш з рук апарат, боячись упустити «саме той» найцінніший кадр. Тут реально усе: весільні фотосесії, портрети, тематичні фото і просто світлини природи – на будь-який смак і вподобання.

Сьогодні багато туристичних фірм пропонує тури до Бук. Але, ви можете дістатися туди і самостійно. На машині (по GPS: 49°5’47.02”N, 30°23’48”E), або ж на автобусі. Будь який, що рухається в напрямку Умані та Одеси до Жашкова, а звідти до Бук. Або прямим маршрутом – з Києва до Маньківки, проходить через с. Буки.

Не важливо хто ти, знаменитий фотограф, чи простий турист, – якщо ти дійсно любиш Україну, ти просто зобов’язаний, хоча б раз, побачити цю дивовижну красу своїми очима…

Будь ласка, оцініть

Також прочитайте будь-ласка

Залишити коментар