Головна / Замки та палаци України / Як мені вдалося потрапити до Білого Дому

Як мені вдалося потрапити до Білого Дому

by Yi Lin
5/5 (7)

Як я там опинилася? – випадково. І ви теж можете. І для цього вам зовсім не потрібно багато коштів та часу. Навіть віза не потрібна. Адже до Білого Дому потрапити легше, як здається. Не вірите? Тоді читайте статтю нижче.

Цього разу я хочу вам розповісти про одне з найвідоміших місць Сполучених Штатів Америки. Будівлю яка зображена на звороті 200-доларової купюри; споруду, фото якої впізнають з перших секунд перегляду, і мріють відвідати мало не всі американці  – Білий Дім.

В Україні!))) Виявляється в українського президента, як і в Барака Обами в Вашингтоні, – є свій Білий Дім. І за дивним збігом обставин знаходиться він саме на Вінничині. Не знаю співпадіння це чи ні, але журналістам Лайф ньюз точно буде про що поговорити.

BelyDom4

Є дві речі, які притаманні кожній історичній епосі – жінки, та інтриги). Однією з таких жінок стала і наша героїня – Софія Потоцька. До речі це саме для неї граф Потоцький створив «Софіївку», відому ще як Уманський парк. Як і годиться графині, мала вона не лише статки, але й близького прибічника та поціновувача її краси, чи вірніше буде сказати її грошей – скарбничого Миколу Чорноминського.

Власне на вкрадені ним у Соні кошти і було побудовано однойменний палац в селі Чорномин Вінницької області.

То був не просто палац, це був справжній витвір мистецтва: двоповерхова будівля на 40 кімнат, розписана фресками та колонами, обладнана згідно останнього слова тогочасної техніки з ліфтом, кухнею та водонапірною вежею.

BelyDom BelyDom2 BelyDom3 BelyDom5 BelyDom7 BelyDom10 BelyDom11 BelyDom13

 

Історичні джерела свідчать, що довкола палацу був став з білосніжними лебедями, сад, який зберігся і до сьогодні та непристойно великий каретний двір. Граф Чорноминський був затятим колекціонером карет

Яких тільки екіпажів там не було: невеличкі брички, вишукані шкіряні карети, масивні американські коляски. Проїхатися в одній з таких карет і потрапити на бал до відомого маєтку мріяв мало не кожен представник місцевої знаті.

Микола Чорноминський поставив собі за ціль збудувати таку резиденцію, яка б стала восьмим чудом світу. І для реалізації своїх планів найняв одного з найкращих спеціалістів того часу – Франческо Бофо. Одеський архітектор з італійським корінням був дійсно фахівцем своєї справи. За 10 років збудував для амбіційного графа палац – який за дивним збігом обставин дуже нагадує резиденцію президента США – Білий Дім, і подейкують навіть є його зменшеною копією.

US&UA

Білий Дім у США та в Україні

Простий збіг це чи дійсно креслення заокеанської резиденції якимось чином потрапили до рук Франческо достеменно не відомо, але зважаючи що, різниця  в часі між будівництвом обох будівель всього 20 років, історики сумніваються що це випадковість.

BelyDom15

На місці колишнього палацу сьогодні знаходиться звичайна сільська школа

BelyDom23

BelyDom8 BelyDom9 BelyDom22

Український Білий Дім сьогодні – уже не той що колись…замість фресок – біла фарба, замість скульптур – приватні гаражі, замість покоїв – шкільні класи. Так – так, у маєтку знатного колись пана сьогодні розташувалася звичайна сільська школа. Вона, як і подобає усім державним закладам має м’яко кажучи жалюгідний вигляд. Ситуація настільки складна, що коли по серед уроку посипалася стеля, лист з проханням зробити ремонт у школі, учні написали самому американському президенту.

Сам палац у селищі знайти не складно, складніше до нього під’їхати поближче. Тому якщо ви подорожуватимете на своєму авто приготуйтеся подолати непростий шлях ))) Хоча це притаманно більшості туристичних маршрутів України, і особливого здивування вже давно не викликає. Натомість дивує інше.

Про американський Білий Дім, який знаходиться аж на іншому континенті знають практично усі, а про наш український – одиниці. Ми мріємо потрапити закордон і не бачимо, того що в нас буквально «під носом»…

Як дістатися?

48°13’7.32”N, 29°0’42.48”E (Піщанський район, с. Чорномин, провулок Шкільний 1).

BelyDom24

Поряд з палацом добре проглядається старовинний цукровий завод, заснований спадкоємцем Миколи Чорноминського – Миколаєм Генріком та велика сонячна станція. Щоправда будівництво цієї споруди датується уже нашим часом.

BelyDom18

Цукровий завод

BelyDom17

Дуже велика сонячна станція

BelyDom19

Чорноминський палац не єдине красиве місце в Україні, йому подібних ще ой як багато. Тому мої фото подорожі продовжуються. І якщо вам цікаво дізнатися більше про Україну, її цікаві місця та маловідомі закуточки додавайтеся у друзі на моїй сторінці в Facebook або підписуйтесь на мій відео канал в YouTube.

Мені ще є вам що показати!

Будь ласка, оцініть

Також прочитайте будь-ласка

Залишити коментар