Головна / Міста / Трамвай №12. Контрактова площа – Пуща-Водиця

Трамвай №12. Контрактова площа – Пуща-Водиця

by Yi Lin
4.74/5 (19)

Цього разу я пропоную вам вирушити зі мною на фото-прогулянку до одного з найбільш живописних районів Києва – Пущу-Водицю.

Pushcha2

Pushcha

Помилуватися теплими барвами її осіннього лісу та підгледіти яким же саме шляхом курсує легендарний 12 трамвай.

У Пуща-Водицького трамвайчика є декілька унікальних особливостей:

  • По-перше, вік. Пуща Водиця, не дивлячись на всі її унікальні особливості (чисте повітря, красиву природу, розмірений та спокійний ритм життя), має один суттєвий недолік – територіальну віддаленість. Ця проблема в сполученні між районами і стала передумовою до появи такого популярного серед киян сьогодні – 12 трамваю. За більш як 90 років безперебійного та тривалого курсування – маршрут на Пущу став одним з найстаріших у Києві.
  • Довжина. Окрім того що найстаріша, це ще й найдовша трамвайна лінія в столиці. 22 кілометри долає трамвай кожного дня від Контрактової площі ( що на Подолі) до самісінького серця Пуща-Водиці. І більша частина цього маршруту проходить саме через лісо-паркову зону.
  • Історичні особливості. Це сьогодні дванадцятий трамвай один з альтернативних способів дістатися до санаторно-відпочинкового району Києва, або здійснити екскурсію старою частиною міста. У воєнні роки трамваєм доставляли боєприпаси, привозили солдат на фронт та забирали поранених. А в морозні дні навіть возили дрова щоб зігрітися.

Так, трамваєм сьогодні нікого не здивуєш! Для одних це банальна можливість дістатися до місця роботи, для інших просто модний тренд. Але трамвайна лінія №12 це не звичайний маршрут, це своєрідна «машина часу», яка здатна повернути вас у той період, коли трамвай був необхідністю і навіть розкішшю…

А ще прогулянка трамвайчиком у Пущу (особливо в осінню дощову погоду) це грана нагода відпочити, порозмислювати над життям, помилуватися пейзажами старого міста та ще не зовсім спаплюженої людиною природою.

Побути пасажиром легендарного 12 трамвая ви зможете, за бажанням, й самі. Я ж вам пропоную переглянути фото «нашого героя» зі сторони (так би мовити, те що вдалося підгледіти з кущів).

Tramvai Tramvai2 Tramvai3 Tramvai4 Tramvai5 Tramvai6 Tramvai7 Tramvai8 Tramvai9

Будь ласка, оцініть

Також прочитайте будь-ласка

Залишити коментар